EN

HİZMETLER

Hizmetler

DİNAMİK ve STATİK YÜK ANALİZLERİ

Neredeyse tüm yapılar ömürleri boyunca statik ve dinamik yüklere maruz kalmaktadır. Özellikle elektro mekanik askı destek sistemlerinin dizayn, kabul ve kontrol süreçlerinde gerek çelik konstrüksiyon elemanlar, gerekse modüler askı destek sistemleri kullanılarak dizayn edilmiş sistemler için statik yük analizlerin ve bunlara bağlı raporların sunulması gerekmektedir.

Son yıllarda özellikle ülkemiz gibi deprem kuşağında bulunan bölgelerde yapısal ve yapısal olmayan elemanlar üzerinde oluşabilecek dinamik yüklerin de hesaplanarak, bu yüklere göre dizayn çalışması yapılması gündeme gelmiş; çoğu projede bu tür hesaplar kontrol makamları tarafından istenmeye başlamıştır.

Tasarımını yaptığımız support çözümlerinin yada sizlerden gelen tasarımların dinamik ve statik yük analizlerini FEM (Finite Element Method) yazılımları altyapısı ile çalışan simülasyonlar yardımıyla gerçekleştiriyor ve elde edilen sonuçları, hazırlanan raporlar çerçevesinde sizlere sunuyoruz. Support yapılarına gelen statik tesisat yükünün yanısıra ısıl genleşme gibi etkilerden ötürü sabit noktalarda ortaya çıkabilecek dinamik yüklerin hesapları da mühendislik ekibimiz tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı bilgi için proje ve mühendislik departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Askı Destek Uygulamaları Yük Analizleri

 

Bağlantı Parçalarına Ait Yük Analizleri

 

Taşıyıcı Elemanlara Ait Yük Analizleri