EN

BLOG

BLOG

DARHAN’DAN ÖN MONTAJI YAPILMIŞ ASKI DESTEK ÇÖZÜMLERİ

 

DARHAN’DAN ÖN MONTAJI YAPILMIŞ ASKI DESTEK ÇÖZÜMLERİ

Montaja hazır konsol çözümleri ile zamandan ve malzemeden kazanın…

Günümüz modern binalarında yoğun elektromekanik tesisat uygulamaları göze çarpmaktadır. Montaj yapılacak tesisat elemanlarının sayısı artıkça, bu tesisat komponentlerinin muntazam şekilde nasıl montaj yapılacağı, uygun support çözümlerinin oluşturulması ve yangın tesisatı, havalandırma tesisatı, ısıtma soğutma tesisatı hatta elektrik tesisatının aynı askı/destek altyapısı üzerinden taşıtılması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Bu tür uygulamalarda konsollar gibi taşıyıcı elemanların dizaynının önceden yapılması, shop drawingler kullanılarak bu dizaynların sahada uygulama yapacak personele aktarılması, montaj işleminin sağlıklı yürümesi, fire miktarının azaltılması ve zamandan kazanılması açısından önem ihtiva etmektedir.

Askı/destek sistemleri konusunda uluslarası tecrübeye sahip olan Darhan, askı destek ürünlerinde temsil etmiş olduğu Caddy ve Sikla gibi markalardan da aldığı know-how ile hem endüstriyel tesisat hemde mekanik tesisat uygulamalarında ihtiyaç duyulan bu gibi askı destek uygulamalarına kaliteli ve standart ürünler ile çözüm üretmektedir.

Şimdiye kadar askı destek ürünleri ile ilgili olarak mukavemet hesaplarının yapılması, şartname ve dizayn desteği yada projeye göre askı destek ürünlerine ait ihale keşiflerinin hazırlanması gibi konularda hizmet veren Darhan, artık dizayn edilen support çözümlerinin ön montajı yapılmış olarak imal edilerek, ürünlerin yapıya montaja hazır şekilde sahaya sevk edilmesi hizmetini vermeye başladı.

Örneğin; tesisat projelerine göre hazırlanan ve dizayn edilen konsollar, Darhan tarafından pre-fabrikasyon yapılarak askılamaya hazır şekilde inşaat sahasına sevk edilebilmekte, sahada ise geriye bu konsolların sadece yapıya montaj işçiliğinin yapılması kalmaktadır.

Özellikle yoğun tesisat uygulamalarında, cihaz kaidelerinin imalatında, farklı konstrüksiyon ihtiyaçlarında yada ağır yük tesisat elemanlarının taşıtılacağı durumlarda pre-fab çözümler hem güvenilir hem de zamandan kazanç sağlayan çözümlerdir.

DARHAN, ayrıca vermiş olduğu pre-fab support çözümleri ile alakalı deprem yükü yada titreşim izolasyon hesapları gibi konularda da çözüm ortaklarına hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için https://b2b.darhan.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.