EN

BLOG

BLOG

DARHAN, MODÜLER MONTAJ SİSTEMLERİ İLE TESİSAT İMALATINDA TASARRUF SAĞLIYOR.

 

Ülkemizde havalandırma kanalları, boru hatları yada elektrik tavaları gibi elektromekanik sistemlerin saha montajında yoğun kaynak işçiliği yada her tesisatın ayrı taşıyıcı sistemler ile imal edilmesi uygulamalarının çokluğu göze çarpmaktadır. Bu durum tesisat birleşenlerinin düzgün askılanamaması, işçilik kaybı ve fazladan kaynak işçiliğini gibi sıkıntıları beraberinde getirmektedir.

“HVAC TESİSATLARININ İLK GÖZE ÇARPAN KISMI ASKILAMA İMALATININ KALİTESİDİR”

Modüler support sistemlerinin kullanımı ile kaynak işçiliğine gereksinimi ortadan kalkmakta, işçilikte % 70’e varan tasarruf sağlanmakta, dar alanlarda yapılan kaynak işçiliğinin beraberinde getirmiş olduğu iş güvenliği sıkıntılarını da ortadan kaldırmaktadır. Modüler montaj sistemlerinin montaj açısından çok esnek olması sayesinde tesisat birleşenlerinin düzgün bir biçimde askılama yapılmasına izin vermektedir.

NEDEN MODÜLER MONTAJ SİSTEMLERİ

  • İŞÇİLİK MALİYETLERİNDEN % 70 ‘E VARAN TASARRUF SAĞLAR
  • MİNİMUM MALZEME FİRE ORANI İLE ÇALIŞILMASINA OLANAK VERİR
  • KAYNAK İŞÇİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRIR
  • ANTİPAS UYGULAMASININ ORTADAN KALDIRIR
  • TEK ALTYAPI ÜZERİNDEN TÜM TESİSAT BİRLEŞENLERİNİN ASKILANMASINA OLANAK VERİR
  • MONTAJ SONRASI REVİZYONLAR İÇİN MAKSİMUM ESNEKLİK SAĞLAR
  • TESİSAT ASKILAMASININ DÜZENLİ OLMASINI SAĞLAR

Ülkemizde ne yazık ki tesisat projeleri havalandırma, yangın, sıhhi tesisat olarak ayrı ayrı çizilmekte ve tesisatların birbirine yada mimari ile olan çakışmaları proje aşamasında çok dikkate alınmamaktadır. Bu durum sahada montaj yaparken saha elemanlarının her tesisat için ayrı support uygulaması yapmasını yada sahada işin tamamlanması adına yapılan düzensiz askılama uygulamalarını da beraberinde getirmektedir.

Modüler montaj sistemlerinin kullanımı ile bu tür uygulamalarda % 70 oranında işçilik kazanımı sağlanmakta, standart ürünler ile optimum askılama uygulamaları yapılmasına izin vermekte,  kullanılan askılama elemanlarından da metraj açısından tasarruf edilmektedir.                                                                                           

SIKLA modüler montaj sistemi yük dayanımları test edilerek standartlaştırılmış MS profiller üzerine kurulmuş bir sistem olup, ihtiyaç duyulan yük dayanımına göre uygulamada kullanılacak profil belirlenebilir. SIKLA modüler askılama çözümleri ihtiyaca yönelik olarak 3 boyutlu montaja da izin vermektedir.

50 yılı aşkın süredir modüler montaj sistemlerinin üretimi ve dizaynını gerçekleştiren SIKLA, sunmuş olduğu yenilikçi modüler montaj çözümleri ile elektromekanik tesisatın askılanması konusunda müteahhit firmalara birçok avantajlar sağlamaktadır.

Pressix ürün gamı ile askılamada kullanılacak tüm birleşenleri yüksek kalite standartları ile kullanıma sunarak, sıhhi, yangın, elektrik yada havalandırma tesisat birleşenlerininin tek askılama çözümü ile taşıtılmasına izin vermektedir. Pressix sisteminin en büyük özelliklerinden biri kolay montaj somun ve bağlantı elemanları ile saniyeler içerisinde montaja izin vermesidir.

DARHAN endüstriyel tesisatlar da dahil olmak üzere, tüm elektromekanik tesisat uygulamalarında ihtiyaç duyulan modüler askı destek sistemleri için mühendislik ve tasarım desteğini de çözüm ortaklarına sağlamaktadır.