EN

BLOG

BLOG

CADDY PYRAMID MODÜLER ÇATI ÜSTÜ SUPPORT UYGULAMALARI

CADDY PYRAMID MODÜLER ÇATI ÜSTÜ SUPPORT UYGULAMALARI

Tesisat uygulamalarında çatı üzerinde taşıtılan tesisat birleşenlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çatı tipi klima üniteleri ve bu ünitelere bağlı tesisat elemanları, çatıda yer alan ısıtma tesisatı ve buna bağlı tesisat elemanları, hava kanalı tesisatı yada su tesisatları bu tür uygulamalara örnek olarak verilebilmektedir.

Çatı üzerinde taşıtılması gereken bu tür tesisat birleşenlerinde cihazların yanı sıra bunlara bağlı tüm boru tesisatının da taşıtılması söz konusudur. Bu tür cihazların projelerin son safhalarında, özellikle çatı izolasyonu tamamlandıktan sonra yerleştirilmesi, cihazlar ve bunlara bağlı tesisat elemanlarının taşıtılması konusunda izolasyona zarar vermeyecek şekilde imalat yapılmasının önemini ortaya çıkarmaktadır. Çatı izolasyon uygulamalarında dünya markası olan Sika firması, CADDY PYRAMID sisteminin Sarnafil yada Sikaplan gibi membran uygulamaları için uygunluğu belgelenmiştir.

CADDY PYRAMID çatı üstü konstrüksiyon sistemleri modüler yapısı ile bu tür uygulamaların çok kısa zamanda imalatına izin vermektedir. Sahip olduğu zemin bağlantı sistemi en homojen yük dağılımını sağlayarak çatıda bulunan izolasyon yada membran uygulamasına zarar vermeden imalat imkanı sağlamaktadır.

CADDY PYRAMID ile çatıda bulunan cihaz kaidelerinin imalatı rahatlıkla yapılabileceği gibi, çatıda yer alması gereken yürüme yolu, duvar geçişleri yada cihaz çevresi panyollar da imalata hazır kitler sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

CADDY PYRAMID sistemi sadece mekanik tesisat uygulamaları değil çatı üstü elektrik tesisatı uygulamaları için de rahatlıkla kullanılabilecek modüler bir sistemdir.

CADDY PYRAMID Modüler çatı support sisteminin avantajları:

* Çabuk ve güvenli montaj imkanı sağlar
* Yüksek korozyon dayanımına sahiptir.
* Tüm elektromekanik teçhizat birleşenlerinin modüler olarak taşıtılmasına imkan sağlar
* Çatı üzerinde kurulacak kedi yolu, panyol yada duvar geçişleri için hazır montaj kitleri mevcuttur.
* Homojen yük dağılımı sağlayarak çatı zeminine yerleştirilmiş izolasyon ve membran uygulamalarını korur.
 

 

Tüm uygulama ihtiyaçlarına yönelik kitleri mevcut olan CADDY PYRAMID sistemi ile çatı üstü ihtiyaç duyulan support uygulamalarının tamamına çözüm üretilebilmektedir.

CADDY PYRAMID sistemi ile ilgili detaylı bilgi için https://b2b.darhan.com.tr/ adresinden firmamıza ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz çözüm hakkında mühendislik çalışması talep edebilir, sistem komponentleri ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.